Lekarze dla zwierzątlapa

STANY NAGŁE: PTAK JAKO PACJENT EMERGENCY - WARSZTATY

Monika Toborek. Opublikowano w SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

lek. wet. Monika Toborek i lek. wet. Ines Daszkowska zapraszają na II warsztaty z medycyny ptaków: STANY NAGŁE: PTAK JAKO PACJENT EMERGENCY, które odbędą się w niedzielę 22 listopada 2020r.

Szkolenie jest kierowane do lekarzy weterynarii i techników weterynarii, którzy w swojej praktyce zajmują się leczeniem oraz opieką nad ptasimi pacjentami. Kurs ma za zadanie nauczyć badania klinicznego skrzydlatego pacjenta, umiejętności oceny możliwości diagnostycznych oraz anestezjologicznych, a także technik RTG u ptaków.

Wykładowcy:
lek. wet. Monika Toborek - Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych (KAJMAN- Specjalistyczna Przychdnia Weterynaryjna w Warszawie)
lek. wet. Ines Daszkowska (Gabinet Weterynaryjny Kiwi - Warszawa)

Program szkolenia:
8.15 - Rejestracja uczestników
8.30 – 9.00 Ptak jako pacjent w trybie emergency – wprowadzenie (ocena stanu, kwalifikacja pacjenta, wstrząs, wstępna stabilizacja pacjenta).
9.00 – 9.30 Techniki zakładania dojścia dożylnego, doszpikowego oraz pobierania krwi. Płynoterapia.
Przerwa kawowa 10’

9.40 – 10.30 Postępowanie z pacjentem z dusznością, badanie RTG, techniki zakładania kateteru do worka powietrznego, uraz worka powietrznego.
10.30 – 11.30 Urazy (z pominięciem ortopedycznych technik operacyjnych), opatrunki ochronne i usztywniające. Ciało obce w wolu, techniki szycia wola.
Przerwa kawowa 10’

11.40 – 12.30 Zatrucia u ptaków. Uporczywe wymioty. Niewydolność wątroby oraz metody leczenia.
12.30 – 13.15 Zapacie jaja i schematy postępowania u ptaków. Antykoncepcja.
13.15 – 14.00 Przerwa na lunch 45’
14.00 - 17.00 Warsztaty – grupa 14 osób - praca z kadawerami:
• Zakładanie dojścia dożylnego, doszpikowego.
• Intubacja, zakładanie kateteru do worka powietrznego.
• Zabiegi na wolu, inne drobne zabiegi.
• Zakładanie opatrunków na skrzydło, kończynę dolną i ciało.
W międzyczasie przewidywana przerwa kawowa ale ze względu na charakter warsztatów zostanie ona ustalona w czasie trwania zajęć.

Plan szkolenia może ulec zmianie!

Koszt szkolenia wynosi 1500zł brutto za osobę i obejmuje udział w kursie, materiały i odzież ochronną na zajęcia praktyczne, materiały szkoleniowe w formie drukowanej, przerwy kawowe z poczęstunkiem, lunch i certyfikat.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Zapraszamy serdecznie!