PROCEDURY DIAGNOSTYCZNE W PRAKTYCE KLINICZNEJ PTAKÓW - WARSZTATY

Monika Toborek. Opublikowano w SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

lek. wet. Monika Toborek i lek. wet. Ines Daszkowska zapraszają na kolejną edycję warsztatów z medycyny ptaków: PROCEDURY DIAGNOSTYCZNE W PRAKTYCE KLINICZNEJ PTAKÓW, które odbędą się w Warszawie w niedzielę 8 listopada 2020r.
Szkolenie jest kierowane do lekarzy weterynarii i techników weterynarii, którzy w swojej praktyce zajmują się leczeniem oraz opieką nad ptasimi pacjentami. Kurs ma za zadanie nauczyć badania klinicznego skrzydlatego pacjenta, umiejętności oceny możliwości diagnostycznych oraz anestezjologicznych, a także technik RTG u ptaków.
Wykładowcy:
lek. wet. Monika Toborek - Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych (Gabinet Weterynaryjny Kajman - Warszawa)
lek. wet. Ines Daszkowska (Gabinet Weterynaryjny Kiwi - Warszawa)
Program szkolenia:
Część teoretyczna
- Badanie kliniczne i ocena ryzyka anestetycznego, techniki chwytania i poskramiania ptaków, techniki pobierania materiału do badań dodatkowych: krew, wymazy mikrobiologiczne i wirusologiczne, zasady wykonywania zdjęć RTG.
- Anestezjologia ptaków i opieka nad pacjentem po znieczuleniu.
(Zajęcia odbywają się w sali konferencyjnej Gabinetu Weterynaryjnego Kajman)
Część praktyczna
- 2 grupy (maksymalnie 9 osób w jednej grupie – zajęcia odbywają się równolegle na dwóch salach szkoleniowych Gabinetu Weterynaryjnego Kajman)
- na grupę przypada po 4 pacjentów: nauka chwytania i poskramiania ptaków, badanie kliniczne, techniki pobierania materiału do badań laboratoryjnych, techniki pozycjonowania do badania RTG, ocena zdjęć RTG, techniki anestezjologiczne, znieczulenie wziewne, opieka na pacjentem po znieczuleniu.
Koszt szkolenia wynosi 1500zł brutto za osobę i obejmuje udział w kursie, materiały i odzież ochronną, materiały szkoleniowe w formie drukowanej, przerwy kawowe z poczęstunkiem, lunch i certyfikat.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.