Lekarze dla zwierzątlapa

mgr ANNA AKSAMITOWSKA-BANASIAK

mgr Anna Aksamitowska – Asystent lekarza weterynarii oraz Zoofizjoterapeuta.

W TRAKCIE URLOPU MACIERZYŃSKIEGO :)

W Naszym Gabinecie Ania dba o zwierzęta w szpitalu i hotelu, pomaga lekarzom w codziennej pracy oraz prowadzi rehabilitację zwierząt.

W 2013 roku ukończyła zootechnikę na Wydziale Nauk o Zwierzętach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2012r. zdobyła tytuł inżyniera w specjalności „Hodowla małych zwierząt użytkowych i amatorskich”. W 2013r. zdobyła tytuł magistra inżyniera w specjalności „Dzikie zwierzęta”.

W 2012 roku ukończyła kurs w Europejskim Studium Psychologii Zwierząt i Wiedzy Praktycznej zdobywając kwalifikacje zawodowe jako zoofizjoterapeuta. Będąc na studiach napisała pracę magisterską, której temat brzmiał „Hydroterapia – jako element rehabilitacji psów”. Badania do pracy zdobywała w „Animal Center” – lecznicy ukierunkowanej na rehabilitację zwierząt, gdzie nauczyła się wielu praktycznych rzeczy. Po ukończeniu kursu odbywała praktyki w lecznicy „Psychodnia” – ośrodku rehabilitacji zwierząt. Zdobyła tam wszystkie umiejętności potrzebne do pracy jako zoofizjoterapeuta.

Cały czas zgłębia swoją wiedzę i uczęszcza na seminaria i warsztaty kształcenia zawodowego o tematyce rehabilitacyjnej. Po ukończeniu studiów pracowała jako asystent lekarza weterynarii w Lecznicy Weterynaryjnej „Anda”. Jest członkiem Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów.

Prywatnie jest szczęśliwą właścicielką królika miniaturowego, dwóch rudo umaszczonych kocurów oraz psa rasy Wilczak Czechosłowacki o imieniu Hachiko. Miłośniczka rockowej muzyki oraz praktykująca motocyklistka.